ایمپلنت

 

بسیاری از افراد با گذشت زمان بنا به دلایل متعددی همچون پیری، کشیدن دندان و… دندان های خود را از دست می دهند. این موضوع علاوه بر این که باعث ایجاد مشکل در ظاهر و طرح لبخند شما می شود، می تواند در صحیح جویدن و غذا خوردن شما هم تاثیر منفی بگذارد. بسیاری از افراد به دنبال یک روش دائمی برای این دندان های از دست رفته هستند. تا چند سال گذشته انجام پروتز دندان متحرک (دندان مصنوعی) میان این افراد بسیار رایج بود. مشکلاتی که این روش ایجاد می کرد باعث شد که روش بهتری به نام ایمپلنت جایگزین آن شود. ایمپلنت دندان روشی است دائمی برای دندان های از دست رفته. خوشبختانه امروزه با فراگیر شدن ایمپلنت دندان افراد دیگر دغدغه‌ای برای از دست دادن دندان های خود ندارند و دیگر به سراغ دندان های مصنوعی نمی روند. قرار دادن ایمپلنت در دهان هیچ مشکلی را برای استفاده کننده به وجود نمی آورد و فرد به می تواند تا آخر عمر بدون هیچ گونه مشکلی از آنها استفاده کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل با ایمپلنت دندان آشنایی پیدا کنید.

ایمپلنت چیست؟

برخی از افراد به هر دلیلی ممکن است دندان های خود را از دست بدهند.  ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان آن فرد به جای ریشه از دست رفته قرار داده می‌شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند. این فیکسچر ها با دقت بسیار زیادی ساخته می شوند که کاملا طبیعی به نظر برسند.

دو قسمت اصلی ایمپلنت  Fixture و Abutment می باشند. قسمتی که از داخل استخوان فک قرار می‌گیرد که اصطلاحاً Fixture نامیده می‌شود و قسمتی تاجی که بالای لثه قرار می‌گیرد Abutment نامیده می شود. روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می‌گیرد. جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم است

چه افرادي مي توانند از ايمپلنت استفاده نمايند؟
١- همه كسانی كه يک يا چند يا همه دندانهای خود را از دست داده باشند مي توانند از ايمپلنت استفاده كنند.
٢- كسانی كه ديابت كنترل نشده دارند بهتر است از ايمپلنت استفاده نكنند.
٣- كسانی كه بيش از ٥ سيگار در شبانه روز مي كشند بهتر از ايمپلنت استفاده نكنند.
٤- كسانی كه مبتلا به بيماريهاي سيستميک و عمومي هستند با مشاوره با پزشک معالج در مورد امكان استفاده از ايمپلنت تصميم گيری مي شود.
٥- كساني كه مبتلا به تحليل استخوان هستند پس از رفع نقيصه میتوانند از درمان ایمپلنت استفاده کنند.

 

 

درمان ايمپلنت چه مزايايي دارد؟
١- جويدن شما را بهبود مي بخشد.
٢- تكلم و صحبت كردن شما را اصلاح مي كند
٣- زيبايي شما مخصوصا هنگام لبخند را ارتقا مي دهد.
٤- باعث ثبات استخوان فكين مي شود.

 

 

 

اسکرول به بالا